KAYNAK

Dijital X-ray Sistemleri ve Portatif X-ray Sistemleri ile Kaynak Kontrolü için Kalite Güvencesi

Kaynak kalitesinin sağlanması, havacılık, enerji santralleri, gemi inşaatı ve kazan bağlantıları gibi birçok uygulama ve endüstride kritik öneme sahiptir. YXLON, taşınabilir X-ray sistemleri, sabit X-ray sistemleri ve ayrıca X-ray ve CT inceleme sistemleri ile çok çeşitli tahribatsız test çözümleri sunar.

Boyuna ve Spiral Kaynaklı Boru Segmentlerinin Muayenesi

X-ray denetimi, boru fabrikalarındaki diğer teknolojilerle (yani ultrasonik) rekabet etmesine rağmen, radyografi bir görüntüleme teknolojisi olarak belirleyici avantajlar sunar.

 

Diğer teknolojilerin aksine, boru uçları gibi zor alanlar da X-ray kullanılarak güvenle incelenebilir. Ayrıca, kaynağın belirli bölgeleri için, örneğin birleştirilmiş spiral kaynak bölümleri durumunda, güvenlik nedenleriyle sıklıkla X-ışını içeren bir muayene şart koşulmaktadır. Film, görüntü yoğunlaştırıcılar veya dijital düz panel dedektörler kullanılarak – X-ray sistemleri, hem nokta kontrollü kaynak numuneleri hem de tam denetim için boru üretimi sırasında kalite güvence süreçlerinde başarıyla uygulandı.

X-ray görüntüleme teknolojisi, örneğin hareketli bir görüntüde incelemenin video kayıtları aracılığıyla, imalat sırasında kaynak bağlantılarının kalitesini iyi bir şekilde belgeleyebilme gibi belirgin bir avantaja sahiptir. YXLON HDR-Inspect'imiz kullanılarak kusurlar daha iyi ve daha hızlı tespit edilebilir.

Uygulamalar

  • Boru uçlarını kontrol ederken film için değiştirme
  • Boyuna ve spiral kaynakların hızlı muayenesi
  • Ultrasonik göstergelerin muayenesi sonrası

ÜRÜNLER

TÜMÜ YXLON